Södra Kajeni kai

Stockholmis Södra kajenis, mis oli varem õlisadam, loome aluse uuele elamurajoonile. Selle projekti käigus töötame nii kaldal kui ka merel.

Stockholmi linna tellitud projekti raames Södra Kajeni kai juures lammutame 19. sajandi lõpus ehitatud õlikai ja asendame selle plaanitud elamurajoonile vajaliku taristuga.

Tehtavateks mullatöödeks on vaja erilist pädevust. Kui õlisadam veel töötas, lekkis pinnasesse palju õli, nii et enne ehitustööde alustamist tuleb pinnas puhastada.

Leping hõlmab 300 meetrit pika ja 40 meetrit laia rannaala olukorra parandamist. Peenem pinnas eemaldatakse, aga kivid, mille läbimõõt on üle 150 millimeetri, viiakse otse purustamisele, sest need ei ole reostunud.

Pärast mulla- ja renoveerimistöid teeme korda ka vana kai ning paigaldame hoonetele vee- ja kanalisatsioonitorustiku. Lisaks konstrueerime tormiveele äravoolu.

Järgmised olulised etapid on vaiade paigaldamine ja platvormi sobitamine. Peale sulundseina püstitamise kai serva paigaldatakse kai lammutus- ja parandustööde ajaks ranna poole maasse kaks rida vaiu ajutiseks toestuseks.
Kuna kai välisserv sillutatakse vanast kaist pärit kividega, näeb uus kai välja nagu vana, 19. sajandil ehitatud kai.

Töötamine vees ja vee all

Meri on projektis eraldi proovikivi. Aeg-ajalt tuleb projekti käigus töötada ujuvalusel ja mõnikord vee all. Kui meri on rahutu, on töötamine keerulisem, eriti veealuste tööde puhul. Samuti on takistuseks lähedal asuvate sadamate mereliiklus, sest vees on laevade saabumise ja väljumise ajal võimatu töötada.

Detailid

Södra Kajeni kai
Stockholm
Stockholm
Rootsi
2018
Vundamendiehitus