Helsingi olümpiastaadion – eeskujulikud mullatööd

Aastatel 2016–2019 muudetakse Helsingi olümpiastaadion mitmeotstarbeliseks ürituste paigaks, mis vastab rahvusvahelistele suurürituste korraldamise nõuetele. Staadion avatakse 2019. aastal. Meie teeme uueneval olümpiastaadionil ulatuslikke mullatöid.

See on esimene etapp mahukates renoveerimistöödes, mis on ette nähtud selleks, et staadion vastaks spordiföderatsioonide ja suurürituste korraldajate nõudmistele.

Kaevame kuni umbes 15 meetri sügavusele, et teha ruumi logistika-, hooldus- ja treeningrajatistele. Samuti lammutame spordiväljaku ja teeme kaevetöid, et ehitada staadioni alla täispikkuses jooksurada.

Mullatööde etapis transpordime ehituspaigalt iga päev minema umbes 130 veoautotäit kivimit. Kokku eemaldame 150 000 kuupmeetrit väljakaevatud kivimit, mida Helsingi linn kavatseb kasutada täitematerjalina elurajoonide laiendamisel mere poole.

Töötamine Helsingi kesklinnas keset tiheasustusega elurajoone nõuab meilt erilist tähelepanelikkust. Samuti tuleb ehituspaigal pöörata suurt tähelepanu liiklusele, sest piirkonnas on tihe kõnni- ja jalgrattateede võrgustik.

„Renoveeritud staadionist saab moodne mitmeotstarbeline areen, mis teenindab inimesi veel paremini kui varem. Staadion suudab võistelda oluliste spordiürituste ja parimate artistide kontsertide pärast," kirjeldas staadioni sihtasutuse tegevdirektor Maija Innanen.

Olümpiastaadion, mis ehitati 1938. aastal, on Soome muuseumiameti kaitse all.

Detailid

Helsingi olümpiastaadion
Stadium Foundation
Helsinki
Soome
2017
Liiklusteede ehitus Maa-alune ehitus