Uus kodu: alates plaanist kuni valmis tulemuseni

Käpylän Posteljooni, üks Lemminkäineni eluruumide ehitusprojektidest Helsingis edeneb plaanitult. Pärast kaks aastat kestnud eeltööd on peatselt järg käes tegelikul ehitusetapil. Käesolev artiklite sari jälgib, kuidas uued kodud endale omanikud leiavad.

Kui eluruumide ehitusprojekt käivitatakse, pole tulevastel elanikel vähimatki aimu sellest, et keegi nende jaoks kodu ehitab. Esimene etapp hõlmab arendaja ja projekteerijate arutelusid, samuti arvutuste tegemist ja jooniste valmistamist, mis jõuavad kohaliku omavalitsuse lubadega tegelevate ametnike lauale.

Selline oli seis Käpylän Posteljooni projektiga 2015. aasta kevadel. Hoonele oli ette nähtud eriline maa-ala Käpyläs - kultuuriliselt ning ajalooliselt märkimisväärses piirkonnas ning 1952. aasta Helsingi Suveolümpia olümpiakülas. Ehituslube on Käpylässe ehitamiseks pärast 1970ndaid väga harva väljastatud - kuni tänase hetkeni.

Helsingi linn on Käpylän Posteljooni projektile andnud rohelise tule. Krundil asuv vana postkontori hoone läheb lammutamisele ning selle seinal asuval infotahvlil teatatakse kavast ehitada uusi kodusid. Lemminkäineni veebilehel on projekt toodud "Hetkel töös" olevate projektide nimekirjas.

Progress läbi koostöö

Ehitusprojektist võtab juba algusest peale osa suur hulk inimesi. Susanna Painilainen on tegelenud pikka aega Posteljooni turundusplaaniga.

"Me oleme arutanud müügimeeskonna, ehitusjuhi ja arhitektiga põranda- ja korteriplaane. See on eriline projekt selles mõttes, et siia on kaasatud lisaks meie muudatustööde inseneridele ka sisekujundaja," ütleb Susanna, kes töötab eluruumide müügi valdkonnas.

Üks asi on jätkuvalt oluline: asukoht. "Tänu asukohale Käpyläs on Posteljooni projektile garanteeritud laialdane huvi, sõltumata turusituatsioonist."

Kujutage endale ette oma uut kodu

Uue korteri ostmine nõuab võimet kujutada oma vaimusilmas ette seda tulevast kodu jooniste ja online-rakenduste abil. Lisaks on Lemminkäinen lasknud valmistada maketi Posteljooni projektist.

"Paljud potentsiaalsed ostjad soovivad teada, milline vaade nende aknast hakkab avanema. Mina aitan neil seda ette kujutada," ütleb Susanna.

Uue korteri eelisteks on muuhulgas asjaolu, et see ei vaja veel paljude aastate jooksul remontimist. Samuti on hoones kaasaegsed tehnosüsteemid. Mõne inimese jaoks on oluline olla korteri esmaseks elanikuks.

Ostjale tuleb anda piisavalt aega oma vana eluruumi müümiseks. Lisaks saab ta öelda sõna sekka uue kodu kujundamises.

"Varajastel ostjatel on võimalik kohandada oma korteri põhiplaani, kujundada kööki ja valida pinnamaterjale. Valida saab kolme erineva materjali vahel, mis sisalduvad hinnas, kuid lisatasu eest on saadaval laiem valik. Nende maksumus määratakse igal puhul eraldi," ütleb Susanna.

Uus kohtub vanaga

Käpylä elegantne keskkond seab Posteljooni projektile erinõuded. Antud projekt on Lemminkäineni jaoks erilise tähendusega ning ettevõte investeeris sellesse algselt omal riisikol.

"Antud maa-ala paikneb kaitsealuste hoonete piirkonna vahetus läheduses. Eskiisprojektide ja plaanide koostamine kestis meil kaks aastat, enne kui asusime lube taotlema," ütleb ehitusjuht Jarkko Mäenpää.

Projekt hõlmab 57 ühe- kuni neljatoalist korterit. Korterite pindalad jäävad vahemikku 30 kuni 120 ruutmeetrit. Posteljooni tuleb stiilne. Uus korterelamu sulandub oma ilmelt 50 aasta taguse arhitektuuriga.

See on esimene artikkel sarjast, milles jälgitakse, kuidas uued korterid omale omanikud leiavad. Me jälgime Käpylän Posteljooni projekti alates planeerimisetapist kuni esimeste elanike sissekolimiseni. Järgmine artikkel avaldatakse 2015. aasta lõpus.

Tekst: Anna-Maria Wasenius
Foto: Juho Paavola

8.09.2015

16 inimesele meeldib see