Milline pööre!

Plaan oli lihtne: teha ümberkorraldusi, luua strateegia ja väljuda võitjana. Norras tegutseva Lemminkäineni jaoks oli mullune pööre suur edu – 2013. aasta puudujäägist jõuti 2014. aastaks prognoositud kasumi kolmekordistamiseni. Kuidas?

„Mul tuli näidata, et see on minu jaoks midagi väga isiklikku," selgitas Norra Lemminkäineni tegevjuht Jan Øyri.

Jani praktilisest juhtimisstiilist õhkus kiire tegutsemise vajadust ja see sisendas inimestesse selget, tulevikku suunatud suhtumist, mis pani neid tegema tähtsaid otsuseid ning aitas neid ellu viia.

Juhtidest said tulemusüksuste direktorid. Nad tegid nädalaanalüüse, kavandasid koosolekuid ja tagasid iga projekti kasumlikkuse, isegi kui see tähendas väiksemat projektide arvu.

Finantsdirektor Susanne Hellstrand selgitas: „Jan tegi rasked otsused, kuid ta kaasas sellesse ka alati kolleegid."

„Kõik juhid peavad etendama juhirolli," sõnas Jan, „kuid keegi ei saa kindlustada meie tulevikku – seda peame ise tegema. Me peame uskuma oma võimesse hakkama saada."

Tundub, et Norra majandus ei kannata ülemaailmse naftahinna languse tõttu ülemäära. Asfalt-täitematerjali ja ehituse turg kasvab ning konkurents on stabiilne. Nagu kinnitas tegevdirektor Hans Jørgen Sundby: „Norras paistab tulevik helge!"

Tekst: Simone Abram ja Roger Norum
Foto: Carsten Aniksdal

Jan Øyri

"Ettevõtte süda on inimesed, kes teevad koostööd ja õpivad üksteiselt."

6.04.2015

17 inimesele meeldib see