On tore minna puidust kooli

Ehitasime Põhja-Soome Pudasjärvisse puidust koolilinnaku. Augustis avatud kooli on kiitnud nii õpilased kui ka õpetajad.

Pudasjärvi puidust koolis on 720 õpilast, kuid see ei ole mürarikas, sest puidust seinad summutavad heli. Seal on palju puidust pindasid ja suurtest akendest avanevad vaated kaunile loodusele. Pudasjärvi kooli õpilased on kasutanud oma uut linnakut alates augustist. Keskkooliõpilase Olga Oinas-Panuma arvates ei ole võimalik uut kooli eelmisega võrrelda. „See on täiesti erinevast maailmast. Ma lähen hommikul hea meelaga kooli, sest siia on tore tulla. Meie motivatsioon on suurem, sest ruumid,...

31.01.2017

Hea, parem asfaldi tootmine

Isegi head tavad vajavad mõnikord täiustamist. Oleme teinud Läti asfalditehases mitmeid pisimuudatusi ning need on kokkuvõttes andnud märkimisväärset kokkuhoidu.

Loe rohkem

Inimene õpib kogu elu

Selles osas uurime lähemalt õnnetusi ja ohuolukordi, mis meie ehitusobjektidel ette võivad tulla. Lemminkäineni töötajad meenutavad olukordi, millest meil kõigil on midagi õppida.

Loe rohkem

Uus ärimudel teedeehituses

2016. aasta algul korraldasime ümber Soome teedeehituse ärimudeli. Ümberkorralduste eesmärk oli muuta tööjaotus selgemaks ning tõhustada projektijuhtimist ja klienditeenindust. Saadud kogemus on olnud positiivne.

Loe rohkem

Tulevik on infomudelite päralt

Ehitusinformatsiooni modelleerimise käigus luuakse struktuur ja kõik selle osad 3D-mudelitena. Arendamisel on tööriistad, mis tagavad mudeli kasutamise struktuuri kogu elutsükli vältel.

Loe rohkem

Ka rääkimine võib olla kuld

Arenguvestluste kaudu saavad töötajad teada, mida neilt oodatakse. Samuti on neil võimalik anda tagasisidet ja esitleda ülemusele oma arenguideid.

Loe rohkem

Liigume eesmärkide suunas

Oleme kasutusele võtmas uut lähenemist strateegiate rakendamiseks. Võtsime uue kursi kevadel toimunud seminaridel.

Loe rohkem

Ohutus algab meist endist

Keskendumine pisiasjadele tagab ohutuse töökohal. Isikukaitsevahendite kasutamine peaks igaühe jaoks olema loomulik tegevus. Hoolitsege ka oma töökaaslaste eest. Ja küsige nõu, kui miski jääb arusaamatuks.

Loe rohkem

Uus kodu: kaeveobjektist kortermajaks

Helsingi Käpylä linnaosas asunud vana postihoone on minevik ning selle asemel kerkib Posteljooni kortermaja. Sellesse ehitusprojekti oleme pannud kõik oma kogemused ja teadmised. Veebisüsteemi WebHome kaudu on tööga seotud kogu tarneahel.

Loe rohkem