Kõik, mida teeme, loob huvirühmadele väärtust

Lemminkäinen ehitab kodusid, ärihooneid, maanteid ja mitmesuguseid taristulahendusi nii maa peal kui ka maa all. See kõik nõuab töökäsi, toorainet, energiat ja vett.

Oma tegevusega loome lisaväärtust klientidele ja töötajatele. Lisaväärtuse loomist käsitletakse sageli kui lihtsat majandusahelat, tegelikkuses on see midagi palju ulatuslikumat. „Meie tegevus loob väärtust kogu ühiskonnale. Maksimaalse väärtuse loomiseks peavad tegevused olema kuluefektiivsed. Sama oluline on vähendada meie tegevusest tulenevat ebasoodsat mõju,” räägib teede-ehituse valdkonna asepresident Robert „Robi” Blumberg . Kahjulike mõjude minimeerimine hõlmab ka tooraine sorteerimise...

6.06.2017

Näeme suuremat pilti

Peterburi Lääne kiirdiameetri teekatte paigaldustöödel saavutasime märkimisväärse kulude kokkuhoiu tänu Lean Six Sigma projektidele.

Loe rohkem

Kiire ja avatud suhtlus objektil

Kommunikatsiooni olulisus ehitusprojekti elluviimisel sai eriti teravalt selgeks Tampere Rantaväylä tunneli projekti puhul. Linna südames asuv Soome pikim maanteetunnel ehitati koostöö- ehk alliansshanke mudeli raames, milles meil oli täita peatöövõtja roll.

Loe rohkem

Purustavalt tõhusad toimingud

Mis puutub mineraalsete täitematerjalide töötlemisse, siis aastate jooksul on täiustatud paljusid meetodeid. Kuid mõnikord on ikkagi põhjust asjade ümbermõtestamiseks.

Loe rohkem

Meie ehitatud

Me ehitame kortereid mitmes Soome piirkondlikus kasvavas linnakeskuses. Järelevalveinsener Tuija Ingberg ja projektiinsener Emmi Ollikainen tunnevad, et nende töö on tavaline, kuid oluline.

Loe rohkem

On tore minna puidust kooli

Ehitasime Põhja-Soome Pudasjärvisse puidust koolilinnaku. Augustis avatud kooli on kiitnud nii õpilased kui ka õpetajad.

Loe rohkem

Hea, parem asfaldi tootmine

Isegi head tavad vajavad mõnikord täiustamist. Oleme teinud Läti asfalditehases mitmeid pisimuudatusi ning need on kokkuvõttes andnud märkimisväärset kokkuhoidu.

Loe rohkem

Inimene õpib kogu elu

Selles osas uurime lähemalt õnnetusi ja ohuolukordi, mis meie ehitusobjektidel ette võivad tulla. Lemminkäineni töötajad meenutavad olukordi, millest meil kõigil on midagi õppida.

Loe rohkem

Uus ärimudel teedeehituses

2016. aasta algul korraldasime ümber Soome teedeehituse ärimudeli. Ümberkorralduste eesmärk oli muuta tööjaotus selgemaks ning tõhustada projektijuhtimist ja klienditeenindust. Saadud kogemus on olnud positiivne.

Loe rohkem