Hea, parem asfaldi tootmine

Isegi head tavad vajavad mõnikord täiustamist. Oleme teinud Läti asfalditehases mitmeid pisimuudatusi ning need on kokkuvõttes andnud märkimisväärset kokkuhoidu.

Lean Six Sigma (LSS) koolitusprogramm lõppes Lätis 2016. aasta alguses. Projekt hõlmas kolme arengueesmärki: vähendada asfaldi tootmise ja kütusekulusid ning parandada teedeehituse efektiivsust. „Meie asfaldi tootmise kulud olid tegelikult juba niigi konkurentsivõimelised. Kuid me otsustasime, et ei jää saavutatu juurde pidama. Meie eesmärk seoses LSS projektiga oli muuta oma tegevus veelgi konkurentsivõimelisemaks," selgitab asfalditehase juht Aivis Putniņš . Muutsime oma eesmärgi veelgi...

6.12.2016

Inimene õpib kogu elu

Selles osas uurime lähemalt õnnetusi ja ohuolukordi, mis meie ehitusobjektidel ette võivad tulla. Lemminkäineni töötajad meenutavad olukordi, millest meil kõigil on midagi õppida.

Loe rohkem

Uus ärimudel teedeehituses

2016. aasta algul korraldasime ümber Soome teedeehituse ärimudeli. Ümberkorralduste eesmärk oli muuta tööjaotus selgemaks ning tõhustada projektijuhtimist ja klienditeenindust. Saadud kogemus on olnud positiivne.

Loe rohkem

Tulevik on infomudelite päralt

Ehitusinformatsiooni modelleerimise käigus luuakse struktuur ja kõik selle osad 3D-mudelitena. Arendamisel on tööriistad, mis tagavad mudeli kasutamise struktuuri kogu elutsükli vältel.

Loe rohkem

Ka rääkimine võib olla kuld

Arenguvestluste kaudu saavad töötajad teada, mida neilt oodatakse. Samuti on neil võimalik anda tagasisidet ja esitleda ülemusele oma arenguideid.

Loe rohkem

Liigume eesmärkide suunas

Oleme kasutusele võtmas uut lähenemist strateegiate rakendamiseks. Võtsime uue kursi kevadel toimunud seminaridel.

Loe rohkem

Ohutus algab meist endist

Keskendumine pisiasjadele tagab ohutuse töökohal. Isikukaitsevahendite kasutamine peaks igaühe jaoks olema loomulik tegevus. Hoolitsege ka oma töökaaslaste eest. Ja küsige nõu, kui miski jääb arusaamatuks.

Loe rohkem

Uus kodu: kaeveobjektist kortermajaks

Helsingi Käpylä linnaosas asunud vana postihoone on minevik ning selle asemel kerkib Posteljooni kortermaja. Sellesse ehitusprojekti oleme pannud kõik oma kogemused ja teadmised. Veebisüsteemi WebHome kaudu on tööga seotud kogu tarneahel.

Loe rohkem

Täie auruga edasi!

Teedeehituse segmendil on uue strateegia suhtes kõrged, kuid siiski realistlikud ootused.

Loe rohkem