Meie ehitatud

Me ehitame kortereid mitmes Soome piirkondlikus kasvavas linnakeskuses. Järelevalveinsener Tuija Ingberg ja projektiinsener Emmi Ollikainen tunnevad, et nende töö on tavaline, kuid oluline.

Taevas on hall, maapind on porine ja näod on vihmast märjad. Selline on novembris ehitusplatsil igapäevaelu, kuid ehitusplatsil töötavad inimesed ei kipu väikeste asjade pärast muretsema. Oleme Vantaa Leinelä linnaosas, ligikaudu viisteist kilomeetrit Helsingist, kuhu praegu ehitatakse kodusid 2500 inimesele. See ala ehitatakse korrus- ja ridaelamuid täis. „See korterelamu koos siseparklaga valmib järgmise aasta juuni lõpuks. Me ehitame parkla peale ka poe ja me oleme praegu graafikus,” ütles...

28.02.2017

On tore minna puidust kooli

Ehitasime Põhja-Soome Pudasjärvisse puidust koolilinnaku. Augustis avatud kooli on kiitnud nii õpilased kui ka õpetajad.

Loe rohkem

Hea, parem asfaldi tootmine

Isegi head tavad vajavad mõnikord täiustamist. Oleme teinud Läti asfalditehases mitmeid pisimuudatusi ning need on kokkuvõttes andnud märkimisväärset kokkuhoidu.

Loe rohkem

Inimene õpib kogu elu

Selles osas uurime lähemalt õnnetusi ja ohuolukordi, mis meie ehitusobjektidel ette võivad tulla. Lemminkäineni töötajad meenutavad olukordi, millest meil kõigil on midagi õppida.

Loe rohkem

Uus ärimudel teedeehituses

2016. aasta algul korraldasime ümber Soome teedeehituse ärimudeli. Ümberkorralduste eesmärk oli muuta tööjaotus selgemaks ning tõhustada projektijuhtimist ja klienditeenindust. Saadud kogemus on olnud positiivne.

Loe rohkem

Tulevik on infomudelite päralt

Ehitusinformatsiooni modelleerimise käigus luuakse struktuur ja kõik selle osad 3D-mudelitena. Arendamisel on tööriistad, mis tagavad mudeli kasutamise struktuuri kogu elutsükli vältel.

Loe rohkem

Ka rääkimine võib olla kuld

Arenguvestluste kaudu saavad töötajad teada, mida neilt oodatakse. Samuti on neil võimalik anda tagasisidet ja esitleda ülemusele oma arenguideid.

Loe rohkem

Liigume eesmärkide suunas

Oleme kasutusele võtmas uut lähenemist strateegiate rakendamiseks. Võtsime uue kursi kevadel toimunud seminaridel.

Loe rohkem

Ohutus algab meist endist

Keskendumine pisiasjadele tagab ohutuse töökohal. Isikukaitsevahendite kasutamine peaks igaühe jaoks olema loomulik tegevus. Hoolitsege ka oma töökaaslaste eest. Ja küsige nõu, kui miski jääb arusaamatuks.

Loe rohkem