Tee rajamine Venemaal

Asfalditehas ja tee-ehituslaboratoorium Peterburis tegeleb teede, maastikuarhitektuuri ja logistikakeskustega. Kõrghooajal võib tootmine kesta 24/7.

„Ma suudan hinnata asfaldi kvaliteeti pelgalt seda vaadates," naljatab Peterburgi tee-ehitusüksuse juht Pavel Osijan.

Pavel on töötanud ettevõttes üheksa aastat. Ta tuli Lemminkäinenisse inseneriteaduse ja majandusõpingute ajal. Tänaseks juhib Pavel üksuse tööd, täpsemalt 82 inimest.

Peterburi asfalditehas on üks meie viiest tehasest ja üks kahest linnas asuvast tehasest, mis toodab valatud asfalti. Tehase aastane võimekus on hinnanguliselt 130 000 tonni, mis hõlmab nii välismüüki kui ka enda tarbeks kasutust.

Paveli sõnul kaasneb sellega suur vastutus, ent see on ka põnev ülesanne. „Igal aastal muutuvad eeskirjad ja nõuded karmimaks ning me peame kvaliteeti hoidma."

Tegevuse süda

Kvaliteedidirektor Valeria Lavruhhina teab kvaliteeti läbi ja lõhki. Tema töö on kontrollida kvaliteeti algmaterjalidest kuni lõpptooteni välja.

Valeria lepib valemi tellijaga kokku ja koordineerib kõigi tehaste laborite tööd. Kui miski läheb viltu, siis Valeria lahendab probleemi. „Mõnikord võib see olla veidi pingeline," ütleb ta naeratades.

Lisaks on olemas ka asfalditootmise objektijuht Andrei Zebrov. Pavel ütleb, et asfalditehas on ehitusüksuse süda ja Andrei on pea. Tema hoolitseb selle eest, et tehas pidevalt ja hilinemisteta töötaks.

„Mul on meeskonnaga vedanud," sõnab Pavel. „Mis ka ei juhtuks, me saame alati hakkama."

Tekst: Anastasia Ložko
Foto: Sergei Gratšev

6.10.2015

21 inimesele meeldib see