Robert Blumberg

Asepresident, tee-ehitus, Lemminkäinen, Helsingi, Soome

Ma olen reisimees Soomest Turust. Sündisin seal 40 aastat tagasi ega tundnud vajadust ära kolida. Suvetöö Saksamaal ja diplomitöö Kajaanis Soomes muutsid täielikult minu suhtumist – elu on ka väljaspool Turu linna. Kui olin lõpetanud Åbo Akadeemia inseneriteaduse magistrikraadiga, viis töö mind maailma eri paigusse. Elasime perega neli aastat Hiinas ja suurema osa eelmisest aastast olin Saksamaal. Meil abikaasaga on neli last ja väike koer. Nad kolivad peagi koos minuga Turust Espoosse, kus on sündinud mu abikaasa.

Ma töötan Lemminkäineni tee-ehitussektori juhina. Liitusin ettevõttega aasta alguses ja mul on veel palju õppida. Vastutan Lemminkäineni kõige rahvusvahelisema sektori, eelkõige Põhjamaade ja Baltikumi eest.

Minu töö parim osa on eri riikide kogenud asjatundjate kohtamine. Ma tunnen end teretulnuna, olgugi et tulen teistlaadi tööstusest.

Kui kõik oleks võimalik, paneksin ma meid kõiki Lemminkäinenis sama keelt rääkima. Ühine keel lihtsustaks asjaajamist. Oleme oma sektoris viimase aasta jooksul häid tulemusi saavutanud, kuid ometi usun, et meil on veel palju arenguruumi.

Mida ma tahaksin küsida töökaaslaselt. Mida teete varasemast teisiti ja mida on see aidanud teil saavutada?

Selle sarja järgmine Lemminkäineni meeskonnaliige vastab küsimusele ja esitab omakorda küsimuse järgmisele kolleegile.

Tekst: Johanna Paasikangas-Tella
Foto: Tom Nuotsalo

23.03.2015

13 inimesele meeldib see