Pädevad igas olukorras

2014. aasta hilissuvel sattusid soome kaevurid Ari Laine ja Tuomo Ylikotila Rootsis Kirunas asuvas LKAB kaevanduses raskesse olukorda.

Kui nad olid teel oma maa-alusesse tööpaika, tõkestas nende tee põlev veoauto. Tulest tekkiv paks suits muutis hingamise raskeks ja varjas täielikult vaate. Selle ja nende taga oleva sõiduki tõttu polnud neil võimalik tuldud teed tagasi minna. Tagumise sõiduki juht töötas alltöövõtjale. Ta põdes rasket astmat ja see olukord oli tema jaoks eluohtlik.

Lemminkäineni töötajad ei olnud nõus ilma teise auto juhita lahkuma. Niisiis võtsid nad tal käest kinni ja talutasid ta ohutusse paika tulekindlate uste taha. Sinna jõudmiseks tuli neil läbida 900 m pilkases pimeduses, käsikaudu tunneli seinu kobades. Päästeameti tuletõrjujad võtsid nad pärast kolmetunnist ootamist peale ja nad toimetati haiglasse läbivaatusele.

Ilma Lemminkäineni töötajate abita oleks üks inimene selle vahejuhtumi tõttu ilmselt elu võinud kaotada. Lemminkäinen andis Arile ja Tuomole eeskujuliku tegutsemise eest rahalise preemia ja diplomi. Need andis üle Lemminkäineni kaevandusosakonna juhataja Risto Kupila. „Ohutusega seotud küsimused on meile tähtsad. Ma olen uhke meie meeskonna liikmete üle, keda saab usaldada isegi kõige raskemates olukordades," ütles Risto.

Tekst ja foto: Arja Korhonen

Photo

Järelevaataja Karoliina Hassi ja kaevandusosakonna juhataja Risto Kupila (paremal) andsid Tuomole ning Arile (ei ole pildil) üle auhinna eeskujuliku tegutsemise eest.

10.03.2015

6 inimesele meeldib see