„Me ei mängi tulemuse pärast – me mängime oma lõbuks”

Lemminkäineni minijalgpallimeeskonna ajalugu ei ole väga pikk – esimene matš peeti 2013. aasta sügisel. Mängijad pole sellest ajast peale ühtegi treeningut vahele jätnud.

No ühe võib-olla on jätnud. Sadagu vihma või lund – reede on jalgpallipäev. See ongi vist ainuke karm reegel – ülejäänut võib vägagi vabalt võtta. Näiteks pole ühelgi mängijal väljakul kindlat positsiooni – igaüks võib olenevalt tujust, füüsilisest seisundist või mängu asjaoludest ise valida, kas mängida kaitses või rünnakul. Väljak on avatud kõigile – IT-osakond, juristid, ehitustöölised, tippjuhid ja turvamehed mängivad kõik koos.

Meeskonnal pole isegi kaptenit – igaüks võib juhtohjad enda kätte haarata. Praegu hoiab neid Vitali Tserna juriidilisest osakonnast. Ta on ettevõttes töötanud kaks aastat. Igapäevaelus on Vitali väga rahulik inimene, kes millestki numbrit ei tee. Aga kõik muutub siis, kui ta väljakule jookseb. Ta on hea ründemängija ja lööb palju väravaid. Tema kolleeg Michael Tarzyan on kaitse alustala ning ta kaitseb ettevõtte huve sama kirglikult kui meeskonna väravat.

„Jalgpall paneb meid meeskonnavaimu arendama," ütleb Michael. „Me õpime teineteist usaldama. Ja muidugi mõjutab see ka meie tööd. Nagu öeldakse, üks mees pole mingi mees."

Peale Jevgeni Lukjantšikovi müügiosakonnast pole keegi meestest kunagi professionaalne jalgpallur olnud. Ta liitus ettevõttega alles hiljuti ja tunnistab, et ühine hobi on aidanud tal kiiremini kohaneda.

„Kui ma siin tööle hakkasin, siis oli raske inimestega tuttavaks saada, kuna enamasti rääkisin nendega telefoni teel," meenutab Jevgeni. „Nende väljakul nägemine jättis neist hoopis teistsuguse mulje. Kuna mängu ajal tekivad vaid positiivsed emotsioonid, siis on kergem ka kontoris omavahel läbi saada."

Kui ühel läheb raskeks, on teised kohe valmis appi tõttama – meeskonnatöö on paigas. Lõppude lõpuks ei pea sa olema Jari Litmanen, et Lemminkäineni jalgpallimeeskonnas mängida. Pead lihtsalt olema keegi, kellele meeskonnakaaslased loota saavad.

Teksti: Anastasia Lozhko
Kuva: Sergei Grachev

Team

Alexander Lezhipekov, Arsen Parazyan, Pyotr Gudyma, Evgeniy Tserna, Vyacheslav Arkharov, Vitaly Tserna, Evgeniy Lukyanchikov, Alexander Pendorf, Mikhail Tarzyan

22.06.2015

21 inimesele meeldib see