Andris Velmunsks

Lemminkäineni noorim tegevjuht töötab Läti pealinnas Riias.

Olen Lõuna-Läti linnas Bauskas sündinud teedeehituse insener. Peale esimest ülikooliaastat läksin teedeehituse valdkonda tööle ja pole sellest alates vahet pidanud! Olen seda äri mitme nurga alt näinud ning kokku puutunud riigihangete, tootmisprotsesside ja teedeehitusega.

Lemminkäinen Latvia juhina on minu esmane ülesanne tagada, et rahaline ja kulude struktuur oleks läbipaistev ja arusaadav. See oli minu „talvine kodutöö". Praegu keskendun ma eesmärkide saavutamisele, efektiivsuse suurendamisele ilma püsikulusid kasvatamata ning raskeseadmete tunnikulude analüüsimisele.

Mulle meeldib mu töö juures kõige rohkem see, et „keegi ei vahi su sõrmi", nagu meil Lätis öeldakse. Jah, on palju asju, mille puhul on vaja saada peakontori heakskiit, aga mul on võimalik oma tööd ise planeerida seni, kuni olen valmis tulemuste eest vastutama.

Kui mingeid piiranguid ei oleks, siis ehitaksin ma teid 100protsendiliselt taaskasutatud asfaldist. Olen silma peal olnud ühel omal kaasmaalasel, kes hiljuti esitles oma uurimust USAst, kus sellist tehnoloogiat kasutatakse, aga see on ikka veel lapsekingades.

Ma saan energiat tegevustest, mis mu mõtted täielikult endale suunavad. Mootorrattaga maastikurajal sõites ei saa tööasjade peale mõelda!

Mida ma kolleegilt küsiksin: Milline vabaaja tegevus paneb su täielikult endale keskenduma?

Selle sarja järgmine Lemminkäineni meeskonnaliige vastab Andrise küsimusele.

Tekst: Scott Diel
Fotod: Artūrs Daukulis

8.06.2015

30 inimesele meeldib see