Palavus on käes

Tarbi piisavalt vedelikku, ära unusta pause teha ja riietu ilmale vastavalt. Sellega kindlustad endale hea tööpäeva ka siis, kui päike sulle lagipähe lajatab.

Kõige kiirem aeg ehitusplatsidel on algamas. Hea ilmaga läheb töötegemine libedamalt, aga liiga palju päikest ei mõju hästi. Pärast pikka ja pimedat talve võib aga selle meelespidamine raske olla.

„Õigeid valikuid tehes on palaval suvepäeval töötamine ohutum ja meeldivam," ütleb HSQE juht Kati Kaskiala. Piisav vedelikutarbimine, pauside tegemine ja tõhus töökorraldus vähendavad oluliselt suvekuumuses töötamise halba mõju.

Samas peab ehitusplatsil kandma isikukaitsevahendeid, mis tähendab, et õhem riietus ei ole lahendus. Kaitse ennast liigse päikesevalguse eest sobiva riietusega ning kanna päikeseprille ja kasuta päikesekaitsekreemi.

Tarbi piisavalt vedelikku ja söö soolast toitu

Palaval suvepäeval väljas töötamist võib võrrelda vastupidavusspordiga: piisav vedelikutarbimine on äärmiselt oluline. Peaksid jooma 100–200 ml vett kolm või neli korda tunnis juba hommikust alates.

Pidev kaalulangus on soolapuuduse esimene märk. „Kuuma ilmaga oleks hea süüa oliive või soolakurki. Soolane toit ajab ka janu peale," ütleb Kati.

Tiimijuhid on Soomes asfalteerimistöid tegevatele töötajatele jaganud pulbreid, mida saab spordijoogi valmistamiseks veega segada. Kati loodab, et seda eeskuju järgitakse ka teistes riikides.

Tekst: Dakota Lavento

2.07.2015

13 inimesele meeldib see