Lemminkäineni vahearuanne jaanuar–juuni 2015

“Lemminkäineni puhaskäive ja kasum teises kvartalis olid samal tasemel möödunud aastaga,” ütles Casimir Lindholm, firma president ja tegevjuht.

"Meie tulemus paranes kõigis ärivaldkondades peale Soome ehitusvaldkonna. Infraprojektides arenes meie tulemus soodsas suunas. Me näeme, et infrastruktuuri konstrueerimise turusituatsioon on tugev. Peame jätkama oma tööefektiivsuse parandamist, kuna tihe konkurents mõjutab lepinguhindu."

"Jätkasime vastavalt oma strateegiale perifeersete äride ja varade müüki. Väljusime ehitusärist Rootsis ja teehooldustöödest Norras. Samuti oleme jätkanud mittestrateegiliste kruntide ja maavarapiirkondade müüki. Need tegevused toetavad meie eesmärki optimeerida kapitali efektiivsust ja parandada pikaajalisi tulemusi."

"Meie rahavood olid plussis. Tegevuskapital ja intressi teeniv võlg on oluliselt madalamal tasemel kui möödunud aastal. Oleme selle saavutanud investeeringuid vähendades, arvete laekumise efektiivsust parandades ja majutustooteid madalamale nõudmisele kohaldades."

"Aruandeperioodi jooksul lõpetasime oma hübriidvõlakirjade osalise tagasiostu, ostes võlakirju tagasi nominaalväärtuses 27,1 miljoni euro eest. Meie varasest tugevam bilanss ja edukalt juurutatud Deliver 2014 kulude säästuprogramm tähendavad, et me oleme heas positsioonis, et pidevalt arendada oma ettevõtteid ja parandada konkurentsipositsiooni," selgitas Casimir.

19.08.2015

1 inimesele meeldib see