Kiire asfaldi paigaldus

Muljetavaldav meeskonnatöö ja uus asfaldilaotur tagasid head tulemused Silkeborgi maantee esimese 7,6 km asfalteerimisel.

„Töö käib täiskäigul," ütles ehitusjuhataja John Gregersen, kelle sõnad annavad väga täpselt edasi seda, kuidas teetööliste meeskond, vedajad ja kolm asfalditehast Silkeborgi maantee asfalteerimisel täiel võimsusel töötavad.

„Asfaldi paigaldamise ajal tuleb alati paljusid asju jälgida ning meie tempo ei muuda asja kergemaks. Loomulikult sõltub meie töö kõigi asjaosaliste koostööst ning see on ilmselt ka peamine põhjus, millest on tingitud head tulemused," ütles John.

Jacob Hanseni ja Jesper K. Johnseni meeskonnad töötasid koos, sest kliendi soovil paigaldati Silkeborgi maanteele asfalti korraga nii sõiduradadele kui ka lisarajale. Kokku kahekümnest mehest koosnev meeskond sai tööga paindlikult ja tõhusalt hakkama.

Kogu asfaldi paigaldamise protsess toimus täiskäigul. Kolm asfalditehast tootsid kokku 89 000 tonni asfalti, mis paigaldati 192 000 meetrile, mis vastab 7,6 km-le neljarealisel maanteel koos lisaradadega.

„Suurim päevane tootlus oli 4500 tonni asfalti, mis hoidis töös pea 40 veokit," ütles Jesper.

Need tõid esimest korda kasutuses olnud uuele asfaldilaoturile paigaldamisvalmis asfalti. Ka klient ütles, et asfaldilaotur aitas hea tulemuse saavutamisele kindlasti kaasa, sest see võimaldas pidevat asfaldi paigaldamist. Asfaldilaotur mahutab 15–20 tonni asfalti ja suudab paigaldada 1200 tonni tunnis.

„Palju tööd on olnud ka maamõõtjal, kes peab igat kihti 20 meetri järel mõõtma, ning laboril, mis on olnud töös proovide võtmise ja vajaliku dokumentatsiooni vormistamisega," selgitas John.

Töödega saadi valmis 2014. aasta sügisel. Väike osa jäi 2015. aasta kevadeks ning ülejäänud pealmine kiht paigaldatakse enne 2015. aasta suvepuhkust.

Tekst ja pildid: Bo Lund Sorensen

Suurem ohutus teetööde alades Taanis

2014. aastal kahekordistati Taanis trahve kiiruse ületamise eest teetööde alas. Samal ajal alandati juhtimisõiguse tingimisi äravõtmise piirmäära 60%-lt 40%-le kiirusepiirangu ületamisel.

„Kiiruse ületamine on kahjuks endiselt paljude raskete liiklusõnnetuste põhjustaja, seega on teel töötavad inimesed eriti ohustatud. Sellepärast on mul eriti hea meel, kui tehakse samme selles suunas, et tagada meie töötajate ohutus," sõnas ettevõtte Taani-piirkonna juhataja Claus Terkildsen.

„Soovin, et peale trahvide tehtaks rohkem investeeringuid ka rangemasse ja nähtavamasse kiirusekontrolli ning jätkataks teavituskampaaniatega, millel paistab mõju olevat."

19.05.2015

16 inimesele meeldib see