Jykä töine suvi

Asfaldilõikur Jykä intensiivne tööhooaeg Soomes on alanud ja kestab kuni detsembrini.

Mõnikord läheb Jykä koos sama suurte töökaaslastega ka Rootsi või Baltimaadesse. Samuti on ta korra käinud tööreisil Taanis. Tänavu veedab Jykä aga kogu aasta Soomes. Aprillis alanud esimesel töökuul töötas Jykä 24/7 Helsingi lennujaama 1. maandumisrajal. Seejärel mitmel väiksemal objektil Soome eri paigus.

Juuli keskel naasis Jykä nädalaks, et 1. maandumisraja projekt lõpetada. Selle jooksul lõikasid tema ja ta kolleegid kokku üle 100 000 tonni asfalti enam kui 50 hektari suuruselt alalt, et teha ruumi uuele asfaldile. Lõikamissügavus ulatus 5–15 sentimeetrini, sõltuvalt struktuuri seisukorras, ja kiirus jäi vahemikku 10–25 meetrit minutis.

Kokkuvõttes on tänavune hooaeg Jykäle töine. Tema kalendris on nii linna- kui ka maapiirkonnas tehtavaid töid. Linnatänavaid lõigates on Jykä harjunud kaevude, torude ja muude takistustega, mis tema tööd pisut aeglustavad. Kogenud professionaalina püüab Jykä seda arvesse võtta ja jätab kalendrisse piisavalt ruumi, ent mitte minutitki liiga palju.

Vesa Tompuri

Saksamaal sündinud Jykä aktiivne tööiga jätkub vähemalt kuni tema 10. sünnipäevani, kui teda kõigil objektidel hästi koheldakse ja hooaegade vahepeal korralikult hooldatakse. Jykä suudab lõigata kuni 35 sentimeetri sügavusele; sel juhul on kiirus 2–5 meetrit minutis.

6.10.2015

6 inimesele meeldib see