Hommikuvõimlemine vähendab vigastusi

Kiired kükid ja venitusharjutused kell seitse hommikul annavad päevale hea alguse. Lentävänniemi ehitusplatsil alsutavad töötajad päeva võimlsemisega, et end töötamiseks soojaks teha.

Hommikuvõimlemine on meie Tampere ehitusplatsidel traditsiooniks muutunud ning juhendajaks on algusest peale olnud FinlandBuilder Ari Haaronen.

Võimlemine kestab kümme minutit. „Selle eesmärk on keha käima saada ja lihased üles soojendada. Võimlemine vähendab ülekoormusvigastusi."

Esimest korda tehti hommikuvõimlemist viis aastat tagasi. „Töötervishoiu üksus pakkus juhendajatele koolitust.

Juhendajate taust ei pea olema spordiga seotud: „Näiteks mina kasutan harjutusi, mida ma ise spordiklubis olen õppinud."

Kui ilm lubab, siis toimub hommikuvõimlemine väljas – suvehommikutel on see eriti tore.

Paljud osalevad regulaarselt kaks korda nädalas. Aril on kahju, et mõnedel töötajatel pole osalemiseks kunagi aega. „See sõtlub täielikult tööst."

Teiste võimlemise nägemine inspireerib paljusid ka ise selles osalema. „Töötaja jaoks on see alati kasulik. Juhendajana tunnen, et aitan inimesi. See on suurepärane tunne."

Ari on ka töötervishoiu- ja ohutuse volinik. „See on lihtne viis toetada töötajate heolu ja säilitada nende töövõime."

Prindi juhend välja ja proovi järele! Soojendamine aitab vältida kutsehaigusi ja tööõnnetusi.

Kas teie meeskond teeb trenni? Saatke pilt aadressile lemmy@lemmminkainen.com, et oma meeskonnale võimlemiseks kummilindid saada.

Tekst: Johanna Paasikangas-Tella
Fotod: Marjaana Malkamäki

14.07.2015

25 inimesele meeldib see