Auhinnaväärilised betooni pingestustööd

Võitsime 2015. aasta rahvusvahelise meisterlikkuse auhinna Soomes Espoos püstitatud Tapiola keskparkimisrajatises tehtud betooni järelpingestamistööde eest.

Lemminkäinen pälvis Soomes Espoos püstitatud Tapiola järelpingestatud parkimisrajatise eest organisatsiooni The Post-Tensioning Institute 2015. aasta rahvusvahelise meisterlikkuse auhinna, mis anti aprillis üle USAs Houstonis. Pingestatud konstruktsioonid projekteeris ettevõte Sweco Structures ja pingestustööd teostas Lemminkäinen.

Seda eriauhinda antakse välja kahe aasta tagant. Konstruktsioonide hindamisel analüüsitakse, kui loominguline, uuenduslik, leidlik, kulutõhus, praktiline, teostatav ja esteetiline on konkreetne lahendus.

Tasemel tulemuse tagavad professionaalsed paigaldajad

„Kogu meeskond oli auhinna üle väga uhke. Meie jaoks oli tegu keerulise ettevõtmisega – projektis oli ette nähtud 49 eraldi betoonplokki ja betoonkonstruktsioonide tugevdamiseks paigaldati umbes 150 km trosse. Alustasime töödega 2014. aasta mais ja lõpetasime sama aasta detsembris," märkis pingebetooni projekteerimisosakonna juht Mikko Toivonen.

„Betooni pingestamisel on oluline, et paigaldajad oleksid oma eriala asjatundjad, et varustus oleks väga heas korras ja et projekteerimine oleks korralikult tehtud," lisas Mikko.

Tekst: Riikka Vuokila
Foto: Lemminkäinen

22.09.2015

2 inimesele meeldib see