Kõrgustesse

Finantskontserni OP liikmespankade peakontor Soomes Lõuna-Karjalas on Lappeeranta linna uueks tähiseks. Ehitusprojekt moodustab ka olulise osa traditsioonilise kesklinnakvartali renoveerimisest.

Ehitame finantskontserni OP liikmespankadele uut peakontorit Lappeenranta kesklinna, Helsingist umbes 200 km idas. Endised ruumid Pormestarinkatu tänaval olid pea täielikult amortiseerunud. Lappeenranta linnamaastiku kontekstis on peakontori renoveerimine seotud ühe palju kallima projektiga – kesklinnakvartali renoveerimisega. Lemminkäinen on uue peakontori all oleva maa omanik. Varem asus sellel maal kommertskinnisvara, mis oli aga väga halvas seisus, mistõttu see lammutati, et teha ruumi...

25.05.2016

Ehitusobjekt, kuhu ei vii ühtegi teed

Maalilises Fjærlandis Lääne-Norras oleme kliendi, ettevõtte Småkraft tellimusel ehitamas hüdroelektrijaama, ja seda päris ilma teedeta. See on paras väljakutse, sest ehitusobjektile pääseb ligi vaid mere või õhu kaudu.

Loe rohkem

Elu mere ääres

Mitte kaua aega tagasi oli Jätkäsaari asum üks Helsingi sadamaalasid. Nüüd on sellest saamas kõrghoonete piirkond, kuhu kerkib ka Kompassi kortermaja.

Loe rohkem

Helsingisse kerkib uus linnaosa

Soome pealinna Helsingisse kerkib uus, elav linnaosa. Selle plaanimisel ja rajamisel tegime keerulistes tingimustes oma konkurentidega koostööd.

Loe rohkem

Kontoritest hotellinumbriteks

Auratalo Helsingis Soomes on maamärk, mis tekkis 1960. aastatel. Praegu ehitatakse kontorihoonet ümber kaasaegseks linnahotelliks.

Loe rohkem

Rotermanni kvartali maa-alune parkla

Ehitustööd muinsuskaitsealuse objekti all nõuavad alati erilist hoolt, aga vajadus erioskuste ja läbimõeldud plaanide järele on eriti suur, kui pinnas on nõrk ja maapealsed ajaloolised ehitised haprad.

Loe rohkem

Kõrge profiiliga tunnel

Sillutame Nordhavnsvej tunnelit, mis muudab liiklemise Taani pealinnas Kopenhaagenis olulisemalt lihtsamaks. Projekti nõudmised on väga kõrged.

Loe rohkem

Sügavale sisse Tallinnas

Eelmisel aastal avastas Tallinna Vesi, et osa pinnasest Tallinna populaarse ranna lähedal vajub. Kuna koht asub Tihase tunnelkollektori kohal, asuti kiiresti tegutsema. Pärast hoolikat kontrolli pöördusid nad meie poole.

Loe rohkem

Muudame arktilise liikluse kõigi jaoks ohutumaks

Suurprojekti raames kujundatakse täielikult ümber kaks ringteed, mis asuvad väljaspool üht Põhja-Norra linna. See parandab jalakäijate, jalgratturite ja autojuhtide liiklusvoogu ning muudab ristmiku ohutumaks.

Loe rohkem