Lemminkäinen ehitab 2,1 miljoniga Valga vanalinna keskväljaku

Valga linnavalitsus allkirjastas nädala alguses Valga vanalinna keskväljaku ehituslepingu parimaks tunnistatud pakkujaga Lemminkäinen Eesti AS.

Ehitustööde käigus valmib linna keskväljak ja vabaõhuüritusi teenindav avalik hoone, samuti renoveeritakse Riia tänav. Lepingu kohaselt on oodata keskväljaku avamist järgmisel aastal linna sünnipäevaks. Esimene ehituskoosolek on 13. septembril.

Linnavalitsus kuulutas välja riigihanke «Valga vanalinna keskväljaku, avaliku hoone ja Riia tänava ehitamine ja rekonstrueerimine», kus nelja pakkuja seast osutus parimaks Lemminkäinen Eesti AS. Ehitustööde maksumus on 2,13 miljonit eurot ning lepingu kehtivus üheksa kuud alates allkirjastamisest.

Valga linnapea Kalev Härk sõnas, et vanalinna keskväljaku ehitamine on oluline etapp kesklinna elama ja särama panemisel. Vabaõhukontsertide korraldamiseks kohandatud esinduslik ja samas hubane mänguväljakuga kvartal on ettevõtjates juba tekitanud huvi ümberkaudsete kinnistute arendamise vastu.

Projekti rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondi abil 1,5 miljoni euroga ning 0,63 miljonit eurot on linna omaosalus. Väljakuga piirnev Raja tänav ja kirikust kirikuni kulgev Sõpruse/Raina tänav on kavas ümber ehitada samuti 2018. aasta jooksul.

Eesti Arhitektide Liidul on plaanis EV100 programmi «Hea avalik ruum» korraldajana paigaldada kõikidele projekti käigus valmivatele väljakutele EV100 sümboolikaga tähisplaat. Vanalinna keskväljakule nurgakivi paigaldamine leiab aset septembri lõpus.

 

Allikas: Valgamaalane