Hagudi ja Rapla raudteejaam said juurde parkimiskohti

Rapla vallavanem Kalle Toomet ja arendusnõunik Herkki Olo võtsid reedel, 30. juunil ehitajatelt ning tehniliselt järelevalvelt vastu Hagudi ning Rapla raudteejaama parklate renoveerimis- ja laiendustööd. Vallavanem sõnas, et ta on Kivipartner OÜ ning Lemminkäinen AS-i tehtud tööga rahul.

Hagudi raudteejaamas on nüüd 24 parkimiskohta ning Rapla raudteejaamas 91, millele lisandub juuli lõpuks veel kümme kohta. Renoveerimistööd said alguse juba eelmise aasta juunis ning pidid plaani kohaselt valmis saama novembriks. Takistuseks said 2016. aasta sügise varajane lumi ning suur sademete hulk. Seega seiskusid tööd novembrist kuni tänavu kevadeni. Jätkata sai alles aprilli teises pooles.

Tegelikult ei ole veel ka praeguseks kõik valmis. Plaani kohaselt valmib juuli lõpuks Rapla raudteejaama juures veel üks kümnekohaline parkla, mis asub jaamast teisel pool rööpaid. Vallavanem Toomet selgitas, et ennekõike on see mõeldud neile inimestele, kes tulevad Juuru poolt, et nad ei peaks auto parkimiseks tegema sisse ringi ning sõitma üle raudtee. Kui see parkla valmib, kasvab Rapla raudteejaama parkimiskohtade arv 101 peale.

Pole mingi saladus, et Tallinnasse tööle sõitvad inimesed kasutavad aina enam võimalust parkida hommikul auto raudteejaama juurde ning sõita edasi rongiga. Toomet rääkis, et tema teab isegi kaugemal elavaid inimesi, kes on kokku leppinud, et sõidetakse ühiselt autoga Raplasse, jäetakse see raudteejaama juurde ning sõidetakse rongiga edasi Tallinnasse. Ja nii igal tööpäeval.

Uusi parklakohti rajati ka Rapla raudteejaama Türi-poolsesse otsa ning laiendati Tallinna-poolset parklat. Samuti ehitati välja Viljandi maanteeni ulatuvad kõnni-ja kergliiklustee. Uued on ka elektrooniline tabloo, mis reisijaid tervitab ja infot jagab, jalgrattavarjualune ning bussiootepaviljon Viljandi maantee ääres.

Hagudi raudteejaama juures valmisid 24 kohaga parkla ning kaks kergliiklusteed. Esimene neist viib Hagudi A ja O kaupluse juurest raudteejaama juurde. Teine ühendab Tallinna maanteed ning raudteeülekäigukohta.
Mõlema raudteejaama parklad on valgustatud. Videovalvet neis praegu ei ole, kuid Toomet avaldas lootust, et tulevikus paigaldatakse neisse ka turvakaamerad.

Hagudis tehtud tööde kogumaksumus oli 110 000 eurot ning Raplas 530 000 eurot. 85 % nendest summadest tuli Keskkonnainvesteeringute Keskuse vahendusel Euroopa struktuurifondidest. Valla omaosalus oli viisteist protsenti. Samast meetmest taotles raha ka Kehtna vald, kes renoveeris Keava raudteejaama parklat.

allikas: Raplamaa Sõnumid