Algas Põlva keskväljaku ehitus

Reedel alustati Põlvas EV100 arhitektuuriprogrammi «Hea avalik ruum» raames kavandatud keskväljaku ehitust, mille käigus rajatakse valgustatud väljak koos disainitud atraktsioonidega, Orajõeni ulatuv pargi- ja puhkeala koos mööbli, purskkaevu, lipuväljaku ja kõnniteedega.
Lisaks rajatakse kontaktalale kaks päris uut sõiduteed, Maarja ja Oja tänavad koos tänavavalgustusega.

Erinevalt paljudest teistest Eesti väikelinnadest Põlval seni keskväljakut ei olnud. Ehituse teostab Lemminkäinen Eesti AS, projekti lõpptähtajaks on planeeritud 16. mai 2018.

Põlva vallavanem Georg Pelisaare sõnul tähistab Põlva keskväljaku valmimine üheaegselt nii Eesti riigi 100. kui ka Põlva linna 25. sünnipäeva.
Uue keskväljaku, rajatavate kommunikatsioonide ning uute juurdepääsuteedega luuakse tingimused linna keskuses elukeskkonna parendamiseks ja ettevõtluse arendamiseks.

Ca 6000 ruutmeetrisele alale rajatakse linna tänavavõrguga ühendatud tehnovõrgud (elekter, vesi, kanalisatsioon jne) selleks, et äriettevõtted saaksid rajatava või laiendatava kinnisvara (hooned) ühendada vajaminevate kommunikatsioonidega. Tehnovõrgud rajatakse keskväljakule nii, et suurürituste läbiviimiseks ajutiselt paigaldatavat lavatehnikat oleks võimalik nendega ühendada.

Allikas: EV100.postimees.ee