Uus parkla avatakse rattavõistlusega

Kolmapäeval kell 13 avatakse Türil raudteejaama uus jalgratta- ja autoparkla.  Nüüd saavad rongile minejad jätta oma kaherattalised spetsiaalselt selleks ehitatud varjualusesse hoidlasse, lisaks on uues parklas juures mitukümmend autodele mõeldud parklakohta.

Projekti tulemusena valmis 39 parklakohta sõiduautodele, 20 varjualust jalgrattaparkla kohta, millest 10 on tavaparkimiskohad ja 10 esimesena Järvamaal telefoni teel kasutatavad Bikeep nuti jalgrattaparkla kohad. Lisaks paigaldati kuus tänapäevast LED tänavavalgustit, liiklusmärgid, prügikastid  ja parkla turvakaamera, mis ühendatakse ühtsesse linna turvakaamerate jälgimisvõrku. Parklakompleksi rajati teekatte märgistus ja haljastus.

Türi Vallavalitsuse arendusjuht Üllar Vahtramäe sõnul oli projekti eesmärgiks tagada turvaline juurdepääs Türi raudteejaamale ja siduda raudteeliiklus muud liiki transpordiga. „Kuna inimesed kasutavad erinevaid liikumisviise, siis ümberistumine peab olema mugav ja turvaline. Bussiliiklus peab olema korraldatud nii, et inimesel, kes rongilt tuleb või rongile läheb, on võimalus oma teekonda jätkata suure ajakuluta. Parklast saavad kasu kõik ühistranspordi kasutajad ja see on juba aktiivselt kasutuses." „Suur tänu kõigile headele koostööpartneritele," lisas Vahtramäe.

Projekti rahastati Euroopa Ühtekuuluvusfondi meetmest „Raudteeliikluse arendamine ja erinevate liikumisviiside ühendamine". Meetme töötas välja Majandus ja Kommunikatsiooniministeerium. Parkla ehitustöid teostas Lemminkäinen Eesti AS ja omanikujärelevalvet tegi AS Järva Teed.

Projekt maksis kokku 114 459 eurot, millest 88 192 eurot saadi  SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu Euroopa Ühtekuuluvusfondist. Türi valla omaosalus oli 26 267 eurot.

Kolmapäeval, 21. septembril kell 13 toimuval avaüritusel korraldavad Türi Noortekeskus ja Maanteeamet ka laste jalgrattavõistluse ning räägivad ohutust liiklusest.

 

allikas: jarvateataja.postimees.ee