Puru tee läbimurde ehitus algab kuu aja pärast

Puru tee läbimurret hakkab ehitama Lemminkäinen Eesti, kes lubab teetööd valmis saada selle aasta novembrikuuks ning kulutab sellele veidi üle 2 miljoni euro.

Jõhvi vallavalitsus kinnitas sellel nädalal riigihanke tulemused. Kokku tehti Puru tee läbimurde ehitamiseks seitse pakkumust, millest kolm mahtus eeldatava maksumuse sisse. Kõige soodsama pakkumuse tegi AS Lemminkäinen Eesti, kes lubas tee valmis ehitada 2 046 904 euro eest ehk eeldatavast maksumusest 200 000 euro võrra väiksema summa eest.

Suvega valmis

Lemminkäinen Eesti on valmis ehitust alustama 14. aprillil ja tööde lõpptähtajaks on märgitud 30. november.

Selle aja jooksul peab valmis saama tee viaduktist Puru teeni, mis liigub otse edasi Kohtla-Järve Ahtme linnaosa suunas, aga ka mitu teele planeeritud parklat, tunnel, mille kaudu saavad inimesed ohutult liikuda keskklinnast Kaare tänavale, ning jalakäijate sild gümnaasiumi juurest Jõhvi pargi poole. Kokku on lõigu pikkus 854 meetrit.

"Tegemist on sisuliselt nõukogude ajal planeeritud objektiga, mida me nüüd ellu viima hakkame," tõdes Jõhvi abivallavanem Vadim Ivlijev, kelle sõnul on projekt ise saanud ehitajatelt positiivset tagasisidet, sest elukorraldust linnas ehitustegevus väga ei mõjuta ja töid on lihtne teha.

Ehitatakse tühermaal

Kuna ehitustööd on planeeritud alale, kus liikumine võrreldes ülejäänud linnaga on peaaegu olematu, ehitustegevus ülemäärast peavalu inimestele tekitama ei hakka. "Tegemist on alles areneva piirkonnaga ja enam-vähem tühermaaga," ütles abivallavanem. Ainsad keerulisemad kohad on viaduktilt mahasõidukoht Kaare tänava pool ja uue tee ühendamine Puru teega.

Ajutiselt tuleb lahendada ka inimeste pääsemine Kaare tänava elamurajoonist kontserdimaja poole.

"Pärast pakkumuste avamist on kaks nädalat aega vaidlustamiseks, nii et lõplikult veel võitjast rääkida ei saa," ütles Ivlijev.

Lisaks peab vald hankega leidma ehitusjärelevalve tegija.

Puru tee ehitamise maksumusest 75 protsenti tuleb toetusrahana EASist Ida-Virumaa linnapiirkondade jätkusuutliku arengu meetmest. Veerand ehituse maksumusest tuleb valla eelarvest.

Allikas: Põhjarannik