Pealinna viiv tee uueneb lõiguti

Viljandist Tallinna viiv maantee on Mudiste ja Võhma vahel remondis ning oktoobrini peavad autojuhid arvestama piirangutega.

Maanteeameti ehitusosakonna projektijuht Mario Kirt ütles, et oma aja ära elanud Tõrvaaru sild läbib põhjaliku remondi ning maantee kaks lõiku kokku enam kui üheksal kilomeetril saavad uue asfaltkatte.

Enne asfalteerimist freesitakse tee ühtlaseks ning paigaldatakse tasanduskiht, lisaks täidetakse peenrad ning värskenduse saavad ristmikud. Taastatakse teemärgistus ning paigaldatakse uued piirded ja liiklusmärgid. Freesimisel saadud asfaldifreesipurust ehitatakse 450-meetrine uus lõik Auksi teele.

Kirt nentis, et töid tehakse kahel lõigul. Paaksima ja Jaska vahel jääb töötandrile ka Tõrvaaru sild, teine lõik on Mudiste ja Võivaku vahel.

Projektide koostamist ja geodeetilisi töid alustati mais, ajutise silla ehitust ja freesimistöid 13. juunil. Tööde tärmin kukub 23. oktoobril.

Nagu Kirt sõnas, osales riigihankel seitse firmat ning võitis aktsiaselts Lemminkäinen Eesti, omanikujärelevalvet teeb aktsiaselts Taalri Varahaldus. Kogu töö läheb maanteeametile maksma 1,6 miljonit eurot.

Liiklejad peavad maanteeameti andmeil arvestama, et Tõrvaaru sild on kuni 1. oktoobrini sõidukitele suletud ning üle jõe pääseb kõrvale rajatud ajutist silda mööda, piiranguks on sõiduki laius kuni kolm meetrit ja kaal kuni kaheksa tonni. Asendussilla kõrvale tuleb ka ajutine ülepääs jalakäijatele.

Kirt lisas, et raskeliiklus suunatakse ümbersõidule, mis on viitadega märgistatud. Ümbersõit lisab nende masinate teekonna pikkusele 4,3 kilomeetrit.

allikas Sakala