Loode-Pärnu tööstuspargi teed valmivad tuleval aastal

Pärnu linn sai Loode-Pärnu tööstusala järgmise kolme etapi teede rajamiseks 1,6 miljonit eurot toetust ettevõtluse arendamise sihtasutuselt (EAS), tööd algavad juulis ja saavad valmis järgmisel sügisel.

Nagu Pärnu linn plaanis, otsustas EAS kokku 1,9 miljoni euro suurust projekti toetada 85 protsendi ulatuses ehk 1,6 miljoni euroga. Projekti elluviimine algab 2016. aasta juulis ja planeeritud aeg lõpetamiseks on 30. september 2017, ütles Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepp.

Pärnu linnavalitsus tunnistas kolmeosalises hankemenetluses märtsikuus edukaks Lemminkäinen Eesti ASi, OÜ Nurme Teedeehituse ning ühispakkujate OÜ RTS Infraehitus ja Wesico Project OÜ pakkumused. Projektiga rajatakse vajalik infrastruktuur 21 kinnistule kokku 191 500 ruutmeetril. Ehitatakse teede- ja tänavavõrgustik, valgustus ning veevarustuse süsteem.

See on üks osa Loode-Pärnu tööstusala arendamisest. Tööstuspargi esimene etapp valmis 2015. aasta suvel ja praegu tegutseb seal üks ettevõte.

Tööstusala arendamise eesmärk on luua laienemist vajavatele ettevõtetele eeldused paremaks tegevuskeskkonnaks, parandada ettevõtete ekspordivõimekust ja tingimusi kvaliteetsema toodangu valmistamiseks ning töökohtade loomiseks.

 

allikas Pärnu Postimees